Śniadaniówka back to school makaron z łososiem | Food University

5 składników wystarczy do tego aby posiłek był dobrze zbilansowany i aby smakował wyśmienicie. W przypadku dań mało składnikowych warto zadbać o jakość produktów – mięsiste pomidory z osiedlowego warzywniaka sprawdzą się pewnie lepiej od tych z marketu.

Jednak najciekawszy trik w tym obiedzie zastosowałam w przypadku sosu z oliwy, czosnku i oregano. Wszystkie składniki podgrzałam w rondelku i przelałam do słoiczka. Wysoka temperatura sprawiła, że smaki się połączyły tworząc z tych 3 prostych składników genialny sos.

Na drugie śniadanie doskonale się sprawdzi jogurt z otrębami, śliwkami na które sezon w pełni trwa i miodem. Na podwieczorek orzechy włoskie i 2-3 morele suszone. Taka przekąska zjedzona przed wyjściem z pracy trzyma mnie bez napadów głodu do kolacji w domu.

Oczywiście na dole wpisu znajdziesz przepisy wraz z listą zakupów w wersji do druku.

II śniadanie: Jogurt ze śliwkami – 210 kcal.

Składniki: 1 jogurt naturalny (150 g), 1 łyżka płatków owsianych (15 g), 1 łyżka miodu (15 g), 3 świeże śliwki
Wykonanie: Płatki wymieszaj z jogurtem i odstaw na 5 minut. Pokrój śliwki w cieknie plasterki, wymieszaj z jogurtem i polej miodem.

Obiad: Makaron z łososiem, pomidorami i parmezanem - 535 kcal.

Składniki: 80 g ulubionego makaronu, 50 g łososia wędzonego (lub pstrąga łososiowego), 1 pomidor lub 2 garście pomidorków koktajlowych, 1 łyżka startego parmezanu, 1/2 łyżeczki suszonego oregano, 2 ząbki czosnku, 4 łyżki oliwy.

Wykonanie: Ugotuj makaron al dente. Umyj pomidorki, łososia pokrój na paseczki. W rondelku podgrzewaj przez minutę oliwę z suszonym oregano i pokrojonym w cienkie plasterki czosnkiem. Przelej do słoiczka. Wymieszaj makaron z łososiem, pomidorkami, parmezanem i sosem z oregano i czosnku (użyj tylko 1 łyżki sosu, resztę pozostaw do innych dań), dopraw do smaku solą.

Podwieczorek: 30 g orzechów włoskich i 3 suszone morele - 250 kcal.

śniadaniówka back to school 1 (23) makaron z łososiem | Food University

Tutaj pobierz śniadaniówkę i listę zakupów w wersji do druku: